شرایط خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا و شرایط آن

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری قرار دارد. کشور اسپانیا به عنوان دومین کشور در اروپای غربی و به عنوان پنجمین کشور بزرگ در اروپا محسوب می شود. مرز اسپانیا با کشور پرتغال به عنوان طولانی ترین مرز یکپارچه در اروپا به شمار می رود. پایتخت اسپانیا، مادرید است که بزرگترین شهر در اسپانیا محسوب می شود.

کشور اسپانیا به شیوه پادشاهی مشروطه حکومت می شود و جمعیت آن به بیش از 46 میلیون نفر می رسد. واحد رسمی پول کشور اسپانیا یورو و زبان رسمی مردم آن اسپانیایی می باشد. از لحاظ اقتصادی کشور اسپانیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان به شمار می رود و پنجمین اقتصاد بزرگ بین کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد. علاوه بر وضعیت اقتصادی رو به رشدی که کشور اسپانیا دارد، کیفیت بالای زندگی در اسپانیا باعث شده سالانه افراد زیادی قصد سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به اسپانیا را داشته باشند. یکی از راه های سرمایه گذاری، خرید ملک در اسپانیا می باشد.

امکان مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک وجود دارد و متقاضیان می توانند به اقامت اسپانیا با خرید ملک دست یابند. اکثر افراد این سوال را دارند که چطور می توانند اخذ اقامت اسپانیا را به صورت قانونی انجام دهند؟ از این رو ما در این مقاله از مجله لیاسام، خرید ملک در اسپانیا، شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک، افراد واجد شرایط جهت خرید ملک در کشور اسپانیا و همچنین خدمات لیاسام را برای خرید ملک در اسپانیا مورد بررسی قرار خواهیم داد. لطفا در این مقاله با ما همراه باشید تا با جزئیات مربوط به خرید ملک در اسپانیا بیشتر آشنا شوید.

مراحل خرید ملک در اسپانیا

نخست شما باید برای اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا اقدام نمایید و بعد از اخذ این ویزا که در حدود 3 ماه می باشد و به «ویزای توریستی سه ماهه» معروف است، باید به اسپانیا سفر کنید. بعد از ورود به اسپانیا و انتخاب ملک مورد نظر در این کشور، باید به کشور خود بازگردید و اقدام به خرید ملک نمایید. متقاضی پس از خرید ملک و دریافت اقامت این کشور می تواند اقدام به مهاجرت به اسپانیا نماید.

دقت کنید که مراحل اولیه خرید ملک در اسپانیا توسط وکیل انجام می شود و وکیل متقاضی باید استعلام های مورد نیاز را از اداره برق و گاز و آب دریافت نموده و به دفتر اسناد رسمی در کشور اسپانیا تحویل نماید. پس از پرداخت هزینه ها و تکمیل قرارداد، سند ملک به نام متقاضی ثبت رسمی می گردد. دقت کنید که برای دریافت ویزای کشور اسپانیا و اقامت در این کشور الزامی است که سند ملک حتما به اسم متقاضی باشد. از جمله مدارکی که باید برای خرید ملک در اسپانیا به شکل ترجمه شده به زبان اسپانیایی به مقامات مربوطه ارائه شوند، به شرح زیر هستند:

 • تکمیل فرم جهت درخواست ویزا
 • عکس مناسب از متقاضی
 • ارائه پاسپورت با دارا بودن اعتبار زمانی
 • ارائه فرم عدم سوء پیشینه متقاضی
 • اثبات تمکن مالی با ارائه نامه از بانک
 • داشتن بیمه پزشکی و درمانی

توجه داشته باشید که پس از گذشت 1 سال، در زمان تمدید ویزای خود، می‌توانید برای اعضای خانواده تان نیز ویزای یک ساله و اقامت اسپانیا را دریافت کنید.

مراحل خرید ملک در اسپانیا

افراد واجد شرایط جهت خرید ملک در کشور اسپانیا

از مزیت های سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا این است که متقاضیان می توانند بدون داشتن هیچ نوع محدودیتی اقدام به این نوع سرمایه گذاری کنند و نیاز نیست حتما تبعه کشور های عضو اتحادیه اروپا باشند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا می تواند از روش خرید ملک های تجاری یا مسکونی و حتی زمین باشد. این نوع از سرمایه گذاری توسط دولت کشور اسپانیا کاملا حمایت می گردد.

متقاضیان برای اقدام به سرمایه گذاری از روش خرید ملک، در کشور اسپانیا باید به ایستگاه پلیس مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت خود، یک شماره اقتصادی دریافت نمایند. دقت کنید که زمان مورد نیاز برای انجام این مرحله برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اوپا، حدود یک روز زمان می برد اما برای متقاضیانی که شهروند دیگر کشور ها مانند ایران هستند این پروسه احتمال دارد 2 الی 3 هفته به طول انجامد.

شرایط تمدید اقامت اسپانیا با خرید ملک 

جهت تمدید اقامت اسپانیا دو روش وجود دارد که عبارتند از:

 1. در طول مدت 5 سال اقامت موقت، بایستی ملک خریداری شده را حفظ شود.
 2. بیش از 90 روز در هر 180 روز، در هیچ مقطعی بیرون از اسپانیا (حوزه شنگن) نباید باشید.

توجه داشته باشید که تمدید ویزا هر ساله به مدت 1 سال و کارت اقامت موقت به مدت 1 یا 2 سال صورت خواهد گرفت.

مزیت های خرید ملک در اسپانیا

مزایای خرید ملک در اسپانیا به شرح زیر است:

 • داشتن حق سکونت در کشور اسپانیا
 • امکان سفر نامحدود به کشورهای منطقه شنگن
 • اقامت بدون شرط حضور
 • امکان دریافت اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال و پدر بزرگ و مادر بزرگ
 • امکان اخذ ویزای مولتی و اقامت برای همه اعضای خانواده
 • نیاز نبودن اشتغال و یا راه اندازی کسب و کار در اسپانیا
 • امکان اخذ اقامت موقت و سپس اقامت دائم اروپا
 • عدم پرداخت مالیات سالانه
 • امکان اخذ اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال و همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگشان
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا
 • سهولت در اخذ ویزای بقیه کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از 5 سال اقامت بدون وقفه
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت 10 سال اقامت قانونی بدون وقفه

خرید ملک در اسپانیا و خدمات موسسه لیاسام

اسپانیا یکی از کشورهایی است که سالانه هزاران مسافر خارجی را در خود جای می دهد و به شهروندان امکان اقامت می دهد. معرفی پروژه های متنوع ساختمانی در نقاط مختلف اسپانیا به گونه ای می باشد که شما را فقط اجبار به خرید ملک در اسپانیا نمی کند و شما می توانید در سایر نقاط اسپانیا که امکان خرید ملک در آن مناطق وجود داشته باشد از خدمات شرکت مشاورین لیاسام استفاده نمایید.

مزیت مهم این امر این است که چنانچه شما اسپانیا را به مکانی جهت اقامت دراز مدت انتخاب کرده باشید می توانید به راحتی از مزیت های زندگی شهری در یک کشور اروپایی بهره مند شوید. گرچه نمیتوان آرامش و زیبایی های شهرهای ساحلی اسپانیا را نادیده گرفت.

با توجه به گستردگی و تنوع خدمات قابل ارائه در شرکت مشاورین لیاسام، امکان انتخاب ملک مورد نیاز به صورت آماده تحویل و یا پیش فروش فراهم می باشد. پروژه های آماده تحویل، قطعا دارای قیمت نسبتا بالاتری هستند. شرکت مشاورین لیاسام که از تجارب ده ها مهندس معمار در طراحی و اجرای پروژه های خود بهره می گیرد، می تواند گزینه های بسیار مناسبی را به عنوان پیش فروش به شما معرفی کند.

خرید در هنگام ساخت و ساز پروژه (یا همان پیش خرید)، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است. این نوع خرید همانطور که از نام آن نیز پیداست، قبل از تکمیل ساختمان انجام می شود. قیمت این پروژه ها با سپری شدن زمان و نزدیک شدن به زمان تکمیل ساختمان بیشتر می شود. لذا شما با خرید چنین ملکی، سرمایه گذاری پرسودی را انجام داده اید.

شرایط پرداخت مناسبی نیز برای خرید پروژه های ساختمانی به صورت پیش خرید وجود دارد که می توان از آنها نیز استفاده نمود. شرکت مشاورین لیاسام تمامی خدمات قانونی لازم برای عقد قراردادهای پیش فروش را برای شما با بهترین کیفیت انجام خواهد داد. علاوه بر این خدماتی که ذکر شد، شرکت مشاورین لیاسام دارای خدمات مناسب تری جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می باشد که در ادامه این بخش از مقاله به آن می پردازیم.

خرید ملک در اسپانیا و خدمات موسسه لیاسام

همراه شما، از ابتدا

از زمان ارسال دعوت نامه تا سفر به اسپانیا و انتخاب ملک و خرید ملک در اسپانیا، شرکت مشاورین لیاسام از لحظه ای که شما تصمیم به خرید ملک در اسپانیا بگیرید تا زمانی که این خرید را انجام دهید و حتی بعد از آن هم، همواره در کنار شماست. مسئولین مربوطه به محض اطلاع از تصمیم شما، یک دعوت نامه رسمی از کشور اسپانیا برای شما صادر خواهند کرد. این دعوت نامه وجهه کاملا قانونی داشته و شما می توانید با مراجعه به سفارت اسپانیا در ایران، اقدام به رزرو وقت برای گرفتن ویزای سفر خود به اسپانیا نمائید.

مسئولین مربوطه و کارشناسان حقوقی لیاسام تمام سعی خود را خواهند کرد تا شرایط بهتری را برای دریافت سریع تر ویزای شما فراهم کنند. شرکت مشاورین لیاسام در ایران نیز دارای کارگزارانی است که می توانند از جانب شما پیگیر امور باشند و پروسه صدور ویزا را برای شما پیگیری کنند. ممکن است در انجام این امور، در مراحلی به حضور شما نیاز باشد که این موارد با شما هماهنگ خواهد شد.

از زمان ورود شما به فرودگاه اسپانیا مشاورین لیاسام در کنار شما خواهد بود و حتی اگر به صورت مستقل نیز اقدام به عزیمت به اسپانیا کرده اید، جای نگرانی نیست! شرکت مشاورین لیاسام امکان فراهم نمودن کلیه ملزومات اقامتی شما را مثل هتل و خدمات رفت و آمد در اسپانیا، فراهم می نماید. بعلاوه اگر مراجعه شما به اسپانیا منجر به خرید ملک شود، تمامی هزینه های شما از قبیل بلیط رفت و برگشت، اقامت در هتل و رفت و آمدهای داخل کشور اسپانیا به شما عودت داده خواهد شد.

شرکت مشاورین لیاسام با چندین آژانس هواپیمایی در داخل کشور ایران نیز همکاری های نزدیکی دارد و شما می توانید از طریق سفر توریستی نیز اقدام به اخذ ویزا و مراجعه به اسپانیا بنمایید. این اقدام ممکن است مراحل صدور ویزای شما را سریع تر کند تا شما قادر باشید زودتر به اسپانیا سفر کنید. همچنین با توجه به اینکه اکثر مسائل اداری شما را آژانس هواپیمایی پیگیری خواهد کرد، قطعا زمان کمتری از شما گرفته خواهد شد.

تقبل هزینه های سفر و اقامت هتل

شرکت مشاورین لیاسام مفتخر خواهد بود تا در صورت خرید ملک پذیرای شما در اسپانیا باشد. طبق هماهنگی های صورت گرفته برای افرادی که پس از بازدید از پروژه ها و تصمیم گیری نهایی، اقدام به خرید یک ملک از شرکت مشاورین لیاسام در اسپانیا می کنند تسهیلات و خدمات ویژه ای در نظر گرفته شده است و تمام هزینه های سفر و اقامت که شامل هزینه بلیط رفت و برگشت، هزینه اقامت در هتل و رفت و آمد می باشد به آنها عودت داده خواهد شد.

به عبارتی شما با خرید یکی از املاک شرکت مشاورین لیاسام، اقامت حدودا 7روزه خود در اسپانیا را، مهمان ما هستید. چه به صورت شخصی، چه با کمک مشاورین لیاسام و چه به کمک یک آژانس هواپیمایی به اسپانیا سفر کنید شامل این هدیه خواهید بود.

فراهم نمودن امکان دریافت تسهیلات و وام بانکی از بانک های اسپانیا از سوی مشاورین ما شرایط را برای گرفتن تسهیلات بانکی برای شما انجام خواهد شد. این تسهیلات در قالب وام هایی با بهره بسیار ناچیز و با اقساط بلند مدت ( 10 سال، 20 سال و حتی شاید 30 سال) هستند که تا سقف حدود 60 % یا 70 % ارزش ملک قابل پرداخت می باشند.

به منظور بهره مندی شما از این تسهیلات، جلساتی با حضور کارشناسان و وکلای قانونی اسپانیایی ما برگزار خواهد شد که در نهایت پس از تهیه مدارک لازم توسط شما، اقدامات لازم جهت اعطای این تسهیلات به سرعت فراهم می گردد. دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز بانک، همگی توسط شما قابل تهیه است.

مشاوره و انجام کلیه امور حقوقی و قانونی مرتبط با خرید ملک در اسپانیا در طول پروسه خرید

متقاضی برای طی امور قانونی معامله خود نیازمند مراجعه به مراکز خاص و انجام برخی تشریفات اداری مربوط به آن می باشد. به عنوان مثال امور دفترخانه، تسویه حساب های مالیاتی، اخذ شماره ملی اسپانیایی و مواردی از این قبیل بایستی پس از قطعی شدن خرید متقاضی انجام شود تا سند ملک مورد نظر به اسم متقاضی صادر شده و در اختیارش قرار بگیرد.

مشاوره و انجام کلیه امور حقوقی و قانونی برای افرادی که قصد اخذ اقامت اسپانیا را دارند، انجام می شود. در وب سایت نیز اطلاعات کاملی از مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا و چگونگی انجام آنها کسب خواهید نمود ولیکن مشاورین ما به منظور انجام تمامی این امور در کنار شما هستند و با ارائه راهنمایی های مناسب باعث تسریع و اعمال دقت بیشتری در انجام کارها خواهند شد. لازم به ذکر است که همه ی این خدمات به صورت کاملا رایگان برای شما ارائه خواهد شد و شما تنها ملزم به پرداخت هزینه هایی هستید که قانونا بر عهده قرار دارد.

متقاضی بعد از خرید ملک در اسپانیا، به صورت قانونی حق مراجعه به آن را دارد و دولت اسپانیا نیز با نظر مساعد برای شما پس از رویت مدارک سند مالکیت، اقدام به صدور ویزا خواهد کرد. ویزای ذکر شده در ابتدا به صورت یک ویزای توریستی کوتاه مدت برایتان ارائه می شود و در صورت تعدد و تکرار سفرهای شما قابل تبدیل به ویزای توریستی شش ماهه مولتی می باشد.

خریدارانی که مایل به اخذ اقامت اروپا نیز باشند می توانند همزمان با مراحل خرید ملک، درخواست اقامت خود را به کارشناسان ما اعلام نمایند تا پرونده اقامتشان نیز به جریان افتد.

شرکت مشاورین لیاسام با در اختیار داشتن شبکه مشاوره املاک گسترده در کشور اسپانیا، بانک اطلاعات جامعی از املاک را در اختیار دارد که شما می توانید با برقراری تماس با مسئول مربوط به این امور، اطلاعات کامل تری را در این خصوص کسب نمایید. کلیه امور اداری و حقوقی مرتبط با این نوع املاک نیز توسط کارشناسان شرکت مشاورین لیاسام برای شما قابل ارائه می باشد.

خدمات پس از فروش خرید ملک در اسپانیا

شرکت مشاورین املاک لیاسام همواره پس از خرید ملک در اسپانیا و پس از فروش ملک به شما نیز در کنار شماست. چنانچه تمایل داشته باشید ملک خود را پس از خریداری اجاره بدهید، این امر توسط ما مربوطه قابل انجام خواهد بود. شما با قراردادی که با واحد اجاره املاک انجام می دهید، می توانید ملک خود را به صورت یکساله یا ماهانه یا حتی هفتگی اجاره دهید. اجاره دادن ملک می تواند موجب تامین بخشی و یا تمام هزینه اقساط ماهانه تان شود. اگر ملک خود را با شرایط اجاره هفتگی در اختیار شرکت قرار دهید، در فصولی از سال که ترافیک توریست بیشتر است امکان اجاره دادن ملک به چندین برابر قیمت برایتان فراهم است.

خدمات دیگری که پس از خرید ملک در اسپانیا توسط لیاسام قابل ارائه هستند و از خدمات پس از فروش ما به حساب می آیند به شرح زیر می باشند:

 • تعیین قیمت ملک
 • فروش ملک
 • خدمات بیمه ساختمان
 • پیگیری امور مالیاتی
 • پرداخت قبوض آب و برق و تلفن و …
 • تهیه مبلمان برای منزل
 • امور باغبانی، باغچه داری و سرویس های دیگر

در صورتی که علاقه مند به خرید ملک در اسپانیا هستید، می توانید از طریق تماس با کارشناسان لیاسام اطلاعات خود را کامل نمائید و یا برای اقدام برای خرید ملک در اسپانیا مشاوره رایگان دریافت نمائید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

حداقل ارزش ملک خریداری شده در اسپانیا باید چقدر باشد؟

جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، ارزش ملک خریداری شده حداقل باید به 500.000 یورو باشد.

شرایط متراژ برای خرید ملک و دریافت اقامت از این روش در اسپانیا چیست؟

ملک مسکونی مورد نظر برای یک خانواده 4 نفره، باید دارای دو اتاق خواب با اندازه استاندارد باشد.

شرایط تمدید اقامت اسپانیا با خرید ملک چیست؟

در تمام مدت 5 سال اقامت موقت، باید ملک خریداری شده را حفظ کنید.
در هیچ مقطعی بیشتر از 90 روز در هر 180 روز، بیرون از اسپانیا (در واقع حوزه شنگن) نباشید.

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک چقدر زمان می برد؟

تمام این فرایند بین 10 الی 15 ماه طول می‌کشد.